بکن‌باوئر:

آلمان، برزیل و اسپانیا مدعیان جام جهانی‌اند


اسطوره فوتبال آلمان معتقد است یکی از سه تیم آلمان، برزیل یا اسپانیا به قهرمانی در جام جهانی 2014 خواهند رسید.جام‌جهانی 2014 برزیل تابستان آینده در برزیل برگزار می‌شود. تاکنون 21 تیم توانسته‌اند جواز حضور در این رقابت را بدست آورند.

به نقل از ایسنا، فرانس بکن‌باوئر، اسطوره فوتبال آلمان در گفت‌وگو با نشریه بیلد چاپ آلمان درباره تیم‌های مدعی جام‌جهانی گفت:‌ به نظر من برزیل میزبان در کنار آلمان و اسپانیا مدعیان قهرمانی در جام جهانی هستند. اما در این بین تیم ملی آلمان از لحاظ تکنیکی بهترین تیم جهان است. چند بازیکن تیم ملی آلمان از جمله مسوت اوزیل، ماریو گوتسه، توماس مولر، آندره شورله و مارکو رویس بازیکنان جوان و تاکتیکی هستند که باعث شده‌اند تیم ملی المان یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی در جام جهانی باشد.

قیصر فوتبال آلمان درباره مقایسه تیم ملی آلمان سال 1974 و تیم ملی آلمان فعلی ادامه داد: اکنون تیم ملی آلمان شیوه‌های متعدد و گوناگونی دارد، در حالی‌که در جام جهانی 74 اینگونه نبود. در جام جهانی 1974 آلمان به گرد مولر متکی بود. او یک ماشین گلزنی برای آلمان بود و هیچکس در حال حاضر مثل او نیست، اما در تیم ملی آلمان همه بازیکنان به یک اندازه مهم هستند. آندره شورله در بازی برابر سوئد هت تریک می کند. مسوت اوزیل در یک بازی دیگر خوش می‌درخشد و در بازی دیگر تونی کروس و توماس مولر هستند. این‌ها نشان می‌دهند که فوتبال آلمان نسبت به قبل بهتر شده است.

بکن‌باوئر در ادامه با انتقاد از تیم یواخیم لو گفت:‌ در بازی برابر سوئد 3 بار دروازه آلمان باز شد که نشانه خوبی برای تیم ما نیست. آلمان باید مشکلات دفاعی خود را در ادامه بهتر کند.

با اعلام رده‌بندی فیفا، آلمان یکی از سرگروه‌های جام جهانی 2014 خواهد بود.