مظلومی:‌ تساوی با نیجریه کار کوچکی نبود


سرمربی سابق استقلال با تمجید از عملکرد تیم ملی ایران برابر نیجریه می‌گوید تساوی در این دیدار کار کوچکی نبوده است.
پرویز مظلومی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تساوی ایران و نیجریه گفت: کسب نخستین امتیاز آسیایی را در رقابت‌های جام جهانی تبریک می‌گویم. ما به آنچه که می‌خواستیم، رسیدیم. این نخستین دیدار ما با یک تیم گردن کلفت بعد از مدتها بازی با تیم‌های ضعیف بود. ما در دقایق نخستین بازی کمی سردرگم بودیم اما بعد از اینکه یک ضربه ایستگاهی زدیم بازیکنان به خودشان آمدند و ترس از وجود آنها خارج شد. دوندگی بی امان بازیکنان اجازه نداد نیجریه‌ای ها کار خاصی کنند و به این ترتیب حریف مجبور شد به توپ‌های بلند و بی هدف رو بیاورد.

او افزود: تنها مشکلی که در تیم ملی دیدم این بود که ما در حفظ توپ مشکل داشتیم و هرچقدر در دفاع تیمی عملکردمان مناسب بود، در فاز حمله کم تعداد بودیم و در ضد حملات سرعت نداشتیم. قطعا این مشکل باید در دو بازی بعدی حل شود چراکه این دو بازی سخت‌تر از نیجریه هستند. ما در پوشش دفاعی و دوندگی در میانه زمین خودی بسیار خوب هستیم و مشکلی که اشاره کردیم را اگر حل کنیم بسیار خوب می‌شود. به هرحال برابر تیم‌های قوی نباید آنقدر مالکیت توپ و میدان را از دست داد.

سرمربی سابق استقلال اضافه کرد: با این همه تساوی در نخستین گام جام جهانی که حتی ورود به آن نیز افتخار است، کار کوچکی نبود. من مطمئنم که ترس بازیکنانمان ریخته شده و می‌توانند در دو بازی بعدی بهتر هم عمل کنند.

او در پاسخ به سوالی درباره دیدار با آرژانتین بیان کرد: من مطمئنم که کی‌روش با سیستمی مشابه در برابر آرژانتین هم به میدان می‌رود. ایشان مقوله دفاع را اولویتش می‌داند. از سویی دیگر نباید فکر کنیم که آرژانتین یعنی تنها مسی، نباید از دیگر بازیکنانشان غافل شد. همچنین نباید خیلی برابر آنها عقب بکشیم. باید تلاش کنیم پرس را در همه جای زمین ایجاد کنیم. دادن توپ به حریف اشتباه بزرگی است که نباید انجام دهیم فراموش نکنیم که آنها بر خلاف نیجریه بازیکنان خلاق زیادی دارند که می‌توانند دردسر ساز شوند.

مظلومی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان امیدی به امتیاز گرفته از آرژانتین داشت، گفت: امید که همیشه هست. نباید نا امید بود. پیش از بازی با نیجریه خیلی‌ها می‌گفتند چند گل از این تیم می‌خوریم اما دیدید که حتی یک موقعیت جدی هم روی دروازه ما نداشتند.