تست‌های دوپینگ پیش از جام جهانی منفی است


فیفا در گزارشی اعلام کرد که نتیجه همه آزمایش‌های دوپینگ از بازیکنان تیم‌ها پیش از برگزاری مسابقات جام جهانی 2014 فوتبال در برزیل منفی است.
در آخرین گزارش فیفا در خصوص نتیجه آزمایش دوپینگ بازیکنان حاضر در رقابت‌های جام جهانی آمده است: نتایج تمامی آزمایش‌های دوپینگی که پیش از آغاز بازی‌های جام جهانی 2014 برزیل از بازیکنان حاضر در این تورنمنت به عمل آمد، منفی است.

به نقل از فارس، در نخستین مرحله برنامه جامع مبارزه با دوپینگ فیفا که در آن برای اولین بار در خلال برگزاری رقابت‌های جام جهانی از بازیکنان حاضر در این رقابت‌ها آزمایش دوپینگ از طریق نمونه‌گیری ادرار و خون به عمل آمد، موردی از تخلف بازیکنان 32 تیم حاضر در جام جهانی 2014 گزارش نشد.بر طبق گزارش واحد مبارزه با دوپینگ فیفا در مرحله نخست این برنامه، از 800 بازیکن، یعنی 91.5 درصد از بازیکنان معرفی شده در فهرست نهایی 32 تیم حاضر در جام جهانی 2014 پیش از آغاز این بازی‌ها آزمایش دوپینگ گرفته شد که هیچ یک از آنها مثبت اعلام نشد.

بر اساس مقررات واحد مبارزه با دوپینگ فیفا، بازیکنانی که هنوز از آنها آزمایش گرفته نشده است، ممکن در هر زمان از برگزاری رقابت‌های جام جهانی و بدون اعلام قبلی مورد آزمایش قرار گیرند.