زرینچه: کی‌روش به هدفش رسید


پیشکسوت تیم ملی با تمجید از کار دفاعی ایران برابر نیجریه می‌گوید عملکرد این تیم به عنوان گام نخست خوب بوده و می توان با یک دفاع فشرده به بازی با آرژانتین امیدوار بود.
جواد زرینچه درباره تساوی ایران و نیجریه در مرحله گروهی F جام جهانی 2014 برزیل، گفت: کی‌روش یک سال کار کرده بود تا یک تیم دفاعی خوبی را مهیا کند و به هدفش رسید. ایران برابر نیجریه نمایش دفاعی بسیار خوبی را ارائه داد و با تلاشی که بازیکنان کردند موفق شدیم یک امتیاز ارزشمند را به دست آوریم. بازیکنان تیم ملی با یک بازی بسته توانستند فضا را از نیجریه‌ای‌ها بگیرند.

به نقل از ایسنا، او افزود: هر چقدر در کار دفاعی موفق بودیم به نظرم می‌شد که در این یک سال گذشته که روی کار دفاعی فعالیت داشتیم کمی در ضد حملات کار کنیم. نیجریه‌ای‌ها کاملا از دقیقه‌ 70 به بعد افت کردند و اگر کمی روی ضد حملات هوشیارانه تر کار می‌کردیم می‌شد سه امتیا‌ز را بگیریم. در مجموع گام نخست را خوب برداشتیم و امیدوارم که این روند ادامه داشته باشد.

کاپیتان سال‌های نه چندان دور تیم ملی درباره دیدار با آرژانتین هم صحبت کرد و افزود: در دیدار با آرژانتین فضا متفاوت است. آنها تیمی خلاق هستند و مهاجمانشان تاثیرگذارتر از مهاجمان نیجریه است. کار با آنها سخت‌تر است، اما اگر بتوانیم فشردگی در دفاع را حفظ کنیم و بازیکنان همدیگر را به خوبی پوشش قرار دهند می‌توانیم در نتیجه‌ گیری امیدوار باشیم. ما باید تلاشمان را کنیم و ان‌شاءالله روز خوبمان باشد و نمایشی خوب ارائه دهیم، هر چند که کار بسیار دشواری داریم.

او درباره آخرین وضعیت استقلال گفت: کار آغاز شده و بحث اصلی روی جوانگرایی است. نگاه ما همیشه به قهرمانی است و با انگیزه‌ای که در تیم می‌بینم مطمئنم وقتی که تکمیل شویم از مدعیان اصلی قهرمانی خواهیم بود.

زرینچه در پایان در پاسخ به سوالی درباره حضور پر تعداد بازیکنان تستی در تمرین استقلال، عنوان کرد: به هر حال این وظیفه ماست که از بازیکنان جوان تست بگیریم. امیدوارم در این هفته‌ بتوانیم این وضعیت را جمع و جور کنیم و با شکلی بهتر تمرینات را ادامه دهیم. اکثر بازیکنان تستی از تیم پایه ما هستند و ما به آنها فرصت می‌دهیم اگر توانایی خود را نشان دهند قطعا با نظر آقای قلعه‌نویی جذب می‌شوند.