هاشمیان: بازیکنان ایران شجاعانه بازی کردند


مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است بازیکنان تیم ایران با وجود نداشتن بازی‌های تدارکاتی شجاعانه عمل کردند.
  وحید هاشمیان در خصوص اولین دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی 2014 برزیل به سایت شخصی خود گفت: با اینکه بازیکنان ایران بازی تدارکاتی خوبی نداشتند، شجاعانه عمل کردند و همچنین کارلوس کی‌روش در بازی با نیجریه واقع‌بینانه عمل کرد و توانست با تاکتیک مناسبی یک امتیاز با ارزش بگیرد.

وی افزود: باید قبول کنیم فوتبال آفریقا و آسیا همچنان از فوتبال مدرن و روز دنیا فاصله دارند و این فاصله با نتایج تیم‌های آسیایی و آفریقایی در جام جهانی قابل مشاهده است.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه دیدار ایران و نیجریه را باید به 2 بخش تقسیم کنیم، خاطرنشان کرد: در بخش دفاع تیم ملی ایران عالی کار کرد و زمانی که تیم حریف بازی را شروع می‌کرد بازیکنان به خوبی برمی‌گشتند و تیم نیجریه را تحت فشار قرار می‌دادند. تیم ایران در مرکز زمین خوب کار کرد و توانست با حضور آندرانیک تیموریان و نکونام مرکز زمین را از حریف خود بگیرد تا آنها مجبور شوند بازی را به کناره‌ها ببرند که در کارهای هوایی نیز ایران موفق عمل کرد و در مجموع در کار دفاعی خوب کار کردیم.

هاشمیان ادامه داد: در فاز هجومی مشکلاتی داشتیم و برنامه‌ای برای حفظ توپ نداشتیم و میانگین حفظ توپ‌مان کم بود که بازیکنان تیم ملی زیر 5 ثانیه توپ لو می‌دادند. در ضربات ایستگاهی نیز تنها یک بار توسط قوچان‌نژاد خوب عمل کردیم که به نتیجه نرسیدیم. همچنین فاصله خط حمله و خط هافبک ما زیاد بود و زمانی که توپ‌ها را مستقیم ارسال می‌کردیم قوچان‌نژاد تنها بود و توپ‌های دوم را نیز به راحتی از دست می‌دادیم.

وی با اشاره به عملکرد تیم فوتبال نیجریه، گفت: تیم نیجریه با ما هم قدرت بود و می‌توانستیم مقابل نیجریه نتیجه بهتری بگیریم اما مقابل آرژانتین و بوسنی که قوی‌تر هستند، اگر دروازه‌مان باز شود باید منتظر عکس العمل تیم‌مان باشیم و ببینیم پلان دوم تیم ملی چیست. قطعا بازیکنان آرژانتین و بوسنی از نیجریه خوش فکرتر هستند و مانند نیجریه نمی‌توانیم تاکتیک‌های‌شان را کنترل کنیم.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد اعتراض سایت‌های مختلف جهانی به تاکتیک کی‌روش اظهار داشت: همان طور که در ابتدا گفتم کی‌روش واقع‌بینانه عمل کرد. الجزایر با نتیجه 2 بر یک بازی را به بلژیک واگذار کرد اما کسی از این تیم تعریف نکرد. تیم ملی ایران تیم کم تجربه‌ای است و نباید انتظار داشته باشیم خیلی خوب بازی کنیم و امیدوارم بتوانیم در دیدارهای آینده نیز شجاعانه بازی کنیم.

هاشمیان که این روزها در آلمان مشغول کلاس‌های مربیگری‌اش است، در خصوص مدعیان جام جهانی 2014 نیز گفت: با توجه به بازی‌های برگزار شده تیم‌های برزیل، آرژانتین، هلند و آلمان از شانس‌های بالایی برای قهرمانی برخوردارند و در مورد تیم اسپانیا هم نباید خیلی زود قضاوت کرد.

وی همچنین در مقایسه تیم ملی فعلی با تیم جام جهانی 2006 عنوان کرد: به نظرم شرایط این تیم با سال 2006 متفاوت است و مقایسه کار درستی نیست. ابتدا باید تیم ملی 2  بازی دیگر انجام دهد تا ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد اما در مجموع هم‌گروهی‌ها، ایده‌های مربی، انتظارات و... در هر دوره متفاوت خواهد بود.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان تاکید کرد: مقایسه کردن 2 تیم کار سختی است اما در مجموع امیدوارم تیم ملی کشورمان در دیدارهای باقی‌مانده بتواند با شجاعت مقابل حریفان خود قرار بگیرد.