گزارش تمرین تیم ملی در سائوپائولو


در تمرین امروز تیم ملی فوتبال در سائوپائولو هیچ یک از مهمانان ویژه‌ای که از تهران به برزیل آمده‌اند، مانند روزهای گذشته حضور نداشتند!
  در حالی که تعدادی از مقامات دولتی از جمله نصرالله سجادی، معاون وزیر ورزش و جوانان برای حمایت از تیم ملی به برزیل سفر کرده‌اند، در تمرین امروز تیم و در فاصله سه روز مانده تا دیدار با آرژانتین، هنوز هیچ یک از آنها برای اعلام حمایت خود از تیم ملی در تمرین حاضر نشده‌اند. این در حالی است که سجادی و دیگر مقامات دولتی از وزارت ورزش و جوانان و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شنبه به برزیل آمده‌اند و این انتظار می‌رفت که پس از تساوی ارزشمند تیم ملی برابر نیجریه، دست کم یکی از آنها در تمرین تیم ملی حاضر می‌شد. این انتظار زمانی بیشتر شد که لحظاتی پس از پایان دیدار برابر نیجریه، وزیر ورزش و جوانان با ارسال پیامی عملکرد تیم ملی و نتیجه بازی را مورد تحسین قرار داد.

به گزارش ایسنا، نکته قابل تامل دیگر از اردوی تیم ملی در برزیل این است که علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در مدت حضور تیم در برزیل تنها یک بار در تمرین حاضر شده است.

تمرین امروز تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی آغاز شد که اشکان دژآگه به هنگام تمرین تیم، دقایقی روی نیمکت نشسته بود.

روحیه بازیکنان تیم ملی در فاصله 72 ساعت مانده به دیدار حساس برابر آرژانتین، بسیار بالاست و صدای شوخی و خنده بازیکنان گهگاه فضای تمرین را پر می‌کند.

رضا قوچان‌نژاد، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به هنگام تمرین بازیکنان با توپ، به صورت انفرادی تمرین‌هایی انجام داد و بدنش را گرم کرد اما به نظر نمی‌رسد که این بازیکن برای همراهی تیم ملی در بازی با آرژانتین مشکلی داشته باشد.

آندرانیک تیموریان نیز مانند روزهای گذشته بیش از سایر بازیکنان شوخی می‌کند و به نظر می‌رسد که این بازیکن از نظر روانی شرایط مساعدتری نسبت به سایر هم‌تیمی‌هایش دارد.

تمرین امروز تیم ملی یک حاشیه منفی هم داشت. پس از حضور علیرضا حقیقی در ترکیب تیم ملی در بازی با نیجریه و عملکرد خوب این دروازه‌بان، برخی واسطه‌های ایرانی در تلاش هستند تا از برزیل مقدمات حضور او را در استقلال فراهم کنند. تلاش مذمومی که احتمالا تنها باعث به هم خوردن تمرکز این دروازه‌بان در آستانه دیدار با آرژانتین خواهد شد.

یکی از تاکیدات ویژه کارلوس کی‌روش در تمرین امروز پاسکاری بازیکنان در مناطق کوچک و فشرده است.

نظم و دیسیپلین حاکم بر اردوی تیم ملی به قدری قوی است که برخی فضای اردو را به پادگان تشبیه می‌کنند اما این فضا قطعا به تمرکز تیم ملی کمک شایانی می‌کند؛ ضمن این که بازیکنان تیم ملی دیشب از ساعت 19 تا 22 به وقت محلی از سوی کی‌روش اجازه یافتند تا برای خرید و گردش از اردو خارج شوند.