فان خال: پنالتی استرالیا اشتباه بود


لوئیس فان خال با انتقاد از تصمیم داور مسابقه عنوان کرد: پنالتی استرالیا در این دیدار اشتباه بود.
  هلند موفق شد در دومین دیدار خود در جام جهانی استرالیا را با نتیجه 3 بر 2 شکست دهد و صعودش را به مرحله بعد تقریبا قطعی کند.

لوئیز فان‌خال سرمربی هلند پس از برتری نزدیک تیمش برابر استرالیا درباره پنالتی تیم حریف گفت: فکر نمی‌کنم پنالتی در محوطه جریمه ما رخ داد. البته داوری در یکی دو مورد دیگر نیز به نظر من مشکل داشت و آن هم کارت زردی بود که داور به اشتباه به فان پرسی داد. با این حال این داور است که تصمیم می‌گیرد اما به نظر من پنالتی استرالیا به هیچ وجه درست نبود و داور این پنالتی را تقدیم آن‌ها کرد.

سرمربی تیم ملی هلند درباره تغییر سیستم تیمش نسبت به بازی با اسپانیا گفت: در این بازی تصمیم‌مان این بود که فوتبال هجومی را به نمایش بگذاریم و حریف را تحت فشار قرار دهیم به همین خاطر سیستم 2-3-5 را به 3-3-4 تغییر دادم. اما به دلیل پرس سنگینی که تیم حریف در نیمه نخست داشت مهاجمان‌مان نتوانستند فضای کافی برای حرکت داشته باشند. در نیمه دوم پس از جلو آمدن تیم استرالیا توانستیم در خط حمله به موقعیت‌های بیشتری دست یابیم.

فان‌خال با تمجید از تیم ملی استرالیا گفت: استرالیایی‌ها با شور و علاقه خاصی فوتبال بازی کردند. قبل از بازی نیز می‌دانستم که بازی بسیار سختی برابر آن‌ها خواهیم داشت. استرالیا فوتبال خوبی به نمایش می‌گذارد درست مانند بازی اول‌شان برابر شیلی. تعجبی نیست که ما این دو بار از این تیم عقب افتادیم.

هلند در آخرین دیدار مرحله گروهی خود در جام جهانی باید برابر شیلی به میدان برود که این دیدار می‌تواند تکلیف تیم‌های صعود کننده به مرحله بعد را مشخص کند.